E-posta Listemiz

E-postanızı bırakın, ilk siz haberdar olun!
Yacht-Westmoreland14

Ramazan Bayramı THAILAND AGGRESSOR ile Similan Adaları Dalışlı Mavi Tur + Phuket

28.03.2025-07.04.2025

Uzakdoğunun en güzel noktalarından Similan adalarında dalış yapacağız. 

Rezervasyon
Turla ilgili diğer bilgilere aşağıdaki sekmeleri kullanarak ulaşabilirsiniz

7 gece THAILAND AGGRESSOR ile tam pansiyon konaklama
6 gün dalış
1 gece Phuket'te oda-kahvaltı konaklama

Tayland'ın incisi Similan adaları. Bu tropik ada civarında yapılan dalışlarda yıllık ortalaması 28°C olan su sıcaklığının ve inanılmaz canlı çeşitliliğinin tadını çıkarın !

Sualtında çok iyi bir görüş, çeşitli mercanlar ve güzel bir renk senfonisi var. Dalışlarda bir çok tropik balık türünü, manta, vatos, köpekbalığı, ve dev balina köpekbalıklarını görebilmek mümkün.

Phuket mükemmel bir dalış tatili için gereken herşeyi size sunuyor !

28 Mart Cuma

23.00 İstanbul Havaalanı 'nda Exit Turizm yetkilileri ile buluşma.

1. gün 
29 Mart  Cumartesi

02.00 TK172 uçuşu ile Phuket 'e hareket.
15.40 Phuket iniş ve otelimize transfer. 
17.00 Tap Lamu'ya yaklaşık 1,5 saatlik karayolu ile transfer.
Akşam yemeği ve Similan adalarına hareket.

2. - 7. günler
Pazar - Cuma

Dalışlar ve seyir.
8. gün
5 Nisan Cumartesi 
08:00 Phuket otelimize transfer.
Gece Phuket otelimizde oda-kahvaltı konaklıyoruz. 
9. gün
6 Nisan Pazar

12:00 Otel çıkış.
18:00 Havalanaı transfer:
22.45 TK173 uçuşu ile Phuket - İstanbul

10. gün
7 Nisan Pazartesi
05.45 İstanbul Havaalanı'na iniş ve turumuzun sonu.
  BANGKOK UZATMALI PROGRAM
9. gün
6 Nisan Pazar
12.00 havaalanına transfer.
15.05 - 16.35 TK4488 (Bangkok Airways) uçuşu ile Phuket - Bangkok.
Gece Bangkok otelimizde oda-kahvaltı konaklıyoruz. 
10. gün
7 Nisan Pazartesi
08.00 Bangkok turu.
22.55 TK65 uçuşu ile Bangkok - İstanbul
11. gün 
8 Nisan Salı
05.45 İstanbul Havaalanı'na iniş ve turumuzun sonu.
                                    Uçuşlar hariç                        Nakit
İki kişilik kabinde kişi başı 3.490 USD

Fiyata dahil olan hizmetler: Transferler, TÜRSAB Seyahat Güvence Sigortası, teknemiz THAILAND AGGRESSOR 'de 7 gece tam pansiyon, Phuket'te 1 gece oda-kahvaltı konaklama, dalışlar, hava tüpleri, ağırlık.

Fiyata dahil olmayan hizmetler: THY ile gidiş-geliş uçuşlar, yerel vergiler (95 USD), Phuket 'te tek kişilik odada konaklama farkı 50 USD, Bangkok 1 gece uzatma + tur 180 USD, yurtdışı çıkış harcı, bahşişler, dalış malzemeleri kirası, dalış sigortası.

Ödeme: World kart ve Bonus kart ile taksitli ödeme yapılabilmektedir. Taksitler günlük kur üzerinden hesaplanır. Kesin rezervasyon tur bedelinin ödenmesi ile gerçekleşir. Eksik ödemede EXIT TURİZM turu iptal edebilir. Tele-order ödeme forumu için tıklayınız. Formu doldurmadan önce acentamızdan günlük kur için bilgi alınız. Formu doldurduktan sonra 0212 212 08 22 'ye fakslayınız. Banka ödemesinde dekontu faks veya e-mail ile acentamıza ulaştırınız.

GARANTİ BANKASI Gayrettepe Şubesi - 236

DERİN TURİZM SUALTI SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ. (NOT: EFT işlemi için sadece şirketimizin yandaki ünvanını yazınız. Herhangi bir isim ya da EXIT TURIZM yazılması halinde transfer gerçekleşmiyor.)

YTL hesap no: TR24 0006 2000 2360 0006 2945 06

EURO hesap no: TR13 0006 2000 2360 0009 0750 15

USD hesap no: TR40 0006 2000 2360 0009 0750 14

YAPI KREDİ BANKASI Merkez Şube - 258

DERİN TURİZM SUALTI SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ. (NOT: EFT işlemi için sadece şirketimizin yandaki ünvanını yazınız. Herhangi bir isim ya da EXIT TURIZM yazılması halinde transfer gerçekleşmiyor.)

YTL hesap no: TR52 0006 7010 0000 0065 3789 08

EURO hesap no: TR68 0006 7010 0000 0065 6961 98

USD hesap no: TR38 0006 7010 0000 0065 6469 77

Vize: Tayland'a vize yok. Pasaportta ülkeye giriş tarihinden itibaren 6 ay süre olması gerekiyor.

Tayland

Güneydoğu Asya’nın Kalbi

21.yy.’in gelişmişliği ile antik kültürün birleştiği Tayland 700 yıllık bir geçmişe sahip.  500.000 km2’lik yüzölçümüyle güneyde Malezya, batı da Myanmar (Burma), kuzeyde Laos ve doğu da Kamboçya ile komşudur.  Güneydoğu Asya ülkeleri arasından sıyrılmasına sebeb olan çok önemli bir özelliği vardır: Tarih boyunca hiçbir yabancı kolonici güç tarafından kontrol altına alınmadığı için milli kimliği ile geleneksel kültürü bağlı kalmayı başarmıştır.

Tayland’a Genel Bakış:

Tayland Asya’daki en çok ziyaret edilen ülkelerden biridir.  Eski tapınaklardan yağmur ormanlarına, palmiye ağaçlı kumsallarından mercan resiflerine kadar ülkenin bir turizte sunabileceği pekçok seçenek vardır.  Turizm, Tayland’ın en önemli geçim kaynağıdır.  Ekonomi hızla gelişiyor olsa da nüfusun büyük çoğunluğu hala tarımcılık ile-özellikle de pirinç üretimi-geçinmektedir. 

Yaklaşık 60 milyon nüfusa sahip olan Tayland’da 10 milyon kişi başkent Bangkok’ta yaşamaktadır.  Tayland 4 bölgeye ayrılmıştır.  Dağlık kuzey bölgesi, geniş plato olan kuzeydoğu bölgesi, orta düzlükler ve Malezya’ya sınır olan güney bölgesidir. 

Ülkenin yaklaşık %90’ı Theravada Budist, %7’si Müslüman ve geri kalan %3’lük oran ise diğer dinleri teşkil ediyor.

Vize:

Tayland Türkiye’ye vize uygulamayan ülkeler arasındadır.  Pasaportunuzun geçerlilik süresi 6 aydan fazla olmalıdır.

Para Birimi:

Tayland’ın para birimi BAHT’tır. 

Hava Durumu:

İklimi sıcak ve nemlidir.  Fakat, kıyılarında nem daha azdır.  Mart’tan Mayıs’a hava sıcak ve boğucu olabilmektedir.  Mayıs’tan Ekim’e kadar öğleden sonraları ve akşamları yağmur yağabilir.  Kasım’dan Mart’a kadar da kuru ve serindir.  Kıyı bölgeleri 2 muson geçirmektedir; kuzeydoğudan ve güneybatıdan.

Nasıl Gidilir:

Uluslararası pekçok havayolu Tayland’a gitmektedir.  Bangkok’a uğramadan gidilmek istendiğinde Singapur aktarmalı direk Phuket Adasına uçuşlar vardır.  Acentamız bu konuda size yardımcı olmaktadır.

Nerede kalınır:

Aklınızda Bulunması Gereken Pratik Bilgiler:

*  Tayland’da Hindu felsefesinden adepte olarak insanın kafası en kutsal yerlerden biridir.  Kimsenin kafasına dokunmayın.  Büyük bir hakaret olarak algılanır.

*  Ayaklar ise en az kutsal olan ve temiz olan yerlerdir.  Tapınakları veya özel evleri ziyaret ettiğinizde mutlaka ayakkabılarınızı çıkarın.  Tapınaklarda bağdaş kurarak oturun ve ayaklarınızı Buda heykeline doğru uzatmayın. 

*  En büyük aşağılama ise ayaklarınızı birinin başından daha yüksek bir yere uzatmaktır.

*  Halka açık alanlarda uygun giyinmeye özen gösterin.  Uzun kollu t-shirtler tapınakları ziyaret ederken giyilmelidir. 

*  Kadınlar mümkünse Budist Rahiplere çok yaklaşmamlıdırlar.  Rahipler için büyük bir utanç kaynağı olabilir.

* Elektrik 220v.  İki uçlu düz veya yuvarlak prizler kullanılmaktadır.  Adaptör götürmek gerekmeyebilir.

* Hava sıcaklığı ortalam 30-40oC, deniz sıcaklığı ise 27-31oC civarındadır.

* Özellikle geceleri uzun kollu t-shirtler giymekte yarar vardır.  Bu sayede sivrisinek saldırılarından korunulabilinir.  Tekne için de ince yağmurluk gibi kıyafetler almakta fayda vardır.

* Ülkeye girerken herhangi bir aşıya gerek yok. 

* Yine de önlem olarak musluk suyu kesinlikle içmeyin. 

* Yanınıza mutlaka sivrisinek tabletleri alın.

* Telefon etmek isterseniz.  Yerel arama kodları Bangkok 02, Koh Phuket: 075

* Uluslararası bütün kredi kartları geçerlidir.

* Para bozdurmak için bankaları ve turistik şehirlerdeki büyük döviz bürolarını kullanabilirsiniz.  Büyük otellerde para bozmakla beraber düşük fiyatlar vermektedir.

* Taksiler, tuku tuklar (üç tekerlekli scooterlar), pedallı üç tekerlekliler ile seyahat edecekseniz mutlaka pazarlık yapın.  Yanlış anlaşmalara yer vermemek için İngilizce bilmeyen şöförlere otel görevlisine nereye gideceğinizi Taice yazdırdığınız notları gösterin.

Dalış Noktaları:

Tayland hem dalıcılara hem de snorkelcilere sunabilecek pek çok şeye sahiptir.  Sertifikanızın seviyesi ne olursa olsun mutlaka size göre biryer bulmak çok kolay.  2000 km’lik kıyı şeridi ve yüzlerce adası ile Tayland’da mercan resiflerinden granit duvarlara, mağaralardan tunellere herşeyi bulmanız mümkündür.

Ekim’den Kasım’a kadar Andaman Denizi’ne bakan batı tarafı en iyi dalış yerleridir.  Mayıs’tan Ekim’e kadar da körfez yani doğu tarafı sakin ve dalış için uygundur. 

Doğu Kıyısı:

Pattaya ve Ko Chang bazı güzel dalış noktalarını barındırmaktadır.  Eğer Bangkok’taysanız ve Tayland’ın hayat dolu resortlarını ziyaret etmek isterseniz birkaç batık ve sualtı tepesi bulabilirsiniz.  Daha rahat bir tatil isteyenler için ise daha güneyde mesela Koh Samui’yi deneyebilirsiniz.  Dalışlar genelde tekne dalışı olup Ang Thong Deniz Parkı, Hin Bai veya Sail Kayası civarına yapılmaktadır.  Güzel renkler ve arada ziyaret eden mantalar ile görülmeye değer.

Batı Kıyısı:

Batı kıyısı dalış bakımından savaşı kazanan bölge, çünkü buradan Andaman ve Similan adaları ile Burma kıyılarına ulaşılmaktadır.

Ayrıca, Phuket adası, Tayland’ın ikinci gelişmiş turist merkezi olup en büyük dalış merkezi ve Andaman Denizi’ne açılacak olan liveaboard tekneler için de ana üs görevi görmektedir.  Ek olarak Krabi, Koh Phi Phi ve Koh Lanta gibi bölgelere gitmek için Phukert bir geçiş bölgesidir. 

Similan:                Tekne ile ulaşımı kolay olduğu için en fazla ziyaret edilen bölgedir.  Buradaki güzel adaları keşfetmek için birkaç gün kalmakta fayda vardır.  Güneye doğru inince dünyanın en ünlü reeflerinden birine Richelieu Kayasına geliyorsunuz.  Herşeyi barındıran sayılı dalış noktalarında biri olan Richeliu Kayasında büyük balina köpekbalıklarından küçük sarı denizatlarına kadar herşeyi görebilirsiniz.

Burma Kıyıları:     Phuket’ten uzun bir yolculuk ile kıyılara varılıyor.  Bu sular Burma sınırlarında olduğu için izin alınması gerekiyor.  Genellikle dalıcılar buraya “büyük mavi” dalış için geliyorlar; köpekbalıkları, mantalar ve daha niceleri...

Andaman Adaları:         Tayland’dan ayrıca Hindistan suları olan Andaman’a da ulaşabiliyorsunuz.  Deniz parkı olan bu bölge birçok harşka dalış noktasını barındırıyor.  Çevredeki 500 adadan sadece 25’inde yerleşim var.

Güney Kıyıları:

Phuket Adasından birkaç saatlık yolculuk ile Koh Phi Phi ve çevre adalarına ulaşabiliyorsunuz.  Krabi kasabasında dalış endüstrisi gelişmeye başlamıştır

Copyright © 2012 Exit Turizm tüm hakları saklıdır.
Exit Turizm, TURSAB üyesi A sınıfı acentadır. Belge no 4719-Atrimix